Bláboly redakce

Dvě výročí za cenu jednoho

  Mnoho vody už nám uteklo pod nohama od započetí tohoto projektu. Čas od času nám to tady pojednou zaplavila sprostá slova, potom přišla lavina smíchu, tu chvílemi střídala příšerná...

 
Mnoho vody už nám uteklo pod nohama od započetí tohoto projektu. Čas od času nám to tady pojednou zaplavila sprostá slova, potom přišla lavina smíchu, tu chvílemi střídala příšerná muka samotného Očistce a nakonec nesmíme zapomenout ani na přehrady plné slz. A poněvadž se mi to nechce rozepisovat přesně na měsíce a, nedej bože, dny, tak řekněme, že slavíme dva roky.

Ovšem ti z vás, kdož jsou s námi již od začátku, se teď nejspíš nemohou ubránit zmatenému výrazu. To jsou kecy, vždyť se ta kůže líná asi půl roku někde flákala a kulový dělala, říkáte si s notnou dávkou rozhořčení. A samozřejmě máte pravdu. Po prvotním obrovském zápalu, kdy zdejší recenze nevypadaly úplně tak, jak je znáte dnes, a byly vybírány dle klíče „tohle vypadá děsivě, to by mohla být sranda“, se dostavilo jakési vyhasnutí a já tento projekt začal tiše zanedbávat. To by se mimochodem také dalo brát jako problém. Jistě, objevily se zde i recenze od jiných lidí, zpočátku jsme dokonce měli i slovenského recenzenta. Všichni zanedlouho však prchli a od té doby to visí čistě a jenom na mně. Čímž bych už asi po padesáté chtěl připomenout, že i vy máte možnost účastnit se tohoto projektu. Stačí si najít poslední článek týkající se náboru.

Nu, ale to jsme trochu odbočili, vraťme se k tématu. A nemyslím tím nudné povídání o naší historii. Nejdůležitější je, že zdejší fansuby nakonec svoje „zrušení“ dokázaly ustát. Pokud by vás ovšem ten dějepis i přesto zajímal, maximálně si můžete projít tato nakopírovaná vlákna z k-chanu, která archivují nejzajímavější reakce na recenze fansubů z našeho domovského IRC kanálu.

Ne, dneska máme Nový rok, dneska se slaví, děkuje, vzpomíná na zásluhy a překvapuje. A poněvadž jsem loni touhle dobou dělal mrtvého brouka, vezmeme to hezky ze široka a dohromady. Akorát je toho tolik, že se musím dopředu omluvit, jestli na někoho náhodou s něčím zapomenu.

Slušelo by se začít od velkého SiMiKa. Bez něj tento projekt pravděpodobně neexistoval, minimálně ne v současné podobě, protože to byl právě on, kdo za mnou kdysi přišel s tím, jestli nechci pranýř… tedy psát recenze na český fansub. Mimo jiné mu vděčím za to, že mě zezačátku, kdy jsem ještě nebyl ze všech těch wordpressů zrovna dvakrát moudrý, doslova vodil za ručičku. Zajímavost: Osamostatnění přišlo až někdy po roce a něco. To jeho zrcadlo mi ale bude chybět…

Hned další v pořadí je určitě Meelkor, skupinový otrok a děvka pro všechno, co se točí kolem technických záležitostí. To jemu náleží vděk za to, jak ty stránky vypadají. A že vůbec nějak vypadají. Takže až ho někde zahlédnete, nezapomeňte mu dát nějakou lolitku. Určitě to ocení.

Dál tady na seznamu máme mé dva korektory, kteří se starají o to, abych ze sebe nedělal zas takového vola. Respektive abych se zbytečně neztrapňoval překlepy a zkraty. Od začátku zhruba do konce „první éry“ se mnou byl edison23. Od té doby až dodnes se o mě stará Ximara a já jsem jí za to samozřejmě velice vděčen. Mimochodem se jedná o člověka, kterému byste mohli závidět asi nejvíc, protože jako jediná má možnost si za chyby dobírat mě.

Dostáváme se k těm několika málo dalším recenzentům, jejichž práce si u nás můžete přečíst. Jako prvního tu máme MaStara, našeho doposavad jediného slovensky mluvícího člena. Sepsal dvě recenze a pak se z ničeho nic vypařil jako pára nad hrncem. Od té doby o něm už nikdy nikdo neslyšel. Minimálně od nás. Jeden příspěvek nám také věnovala moje milá kolegyně chill. Ratman nás pak obohatil o velice podrobnou analýzu Bubňáků a Idaho si k nám zaskočil sepsout experty z jakési obskurní překladatelské stránky. Všem čtyřem velice děkuji za jejich čas a ochotu… A opravdu bych se nezlobil, kdyby se kromě nich našli i další ambiciózní (nejen) mladí kritici.

Za novou Konatu v záhlaví děkujeme Eldě. Pokud byste si rádi prohlédli i nějaké další její obrázky, zde vám nechám odkaz na její DeviantArt.

Speciální poděkování náleží ještě hintzuovi, jenž svými věcnými poznámkami také přispěl k tomu, jak Konatiny recenze fansubů vypadají dnes. Nu, ale také by už mohl někdy dodat nějakou tu recenzi či dvě…

Na úplný závěr mi nezbývá než popřát vám všem, kteří zdejší recenze čtou a popřípadě si z nich něco odnášejí. A to ať už ponaučení, pobavení, zlobu, anální frustraci, prostě cokoliv. To nejhorší, co totiž můžete udělat textu, je nevšímat si ho a odsoudit ho tak ke zhoubě skýtající prosté zapomnění. Jsem vám tedy velice vděčen, že recenze nenecháváte trpět. Pokud jste se samozřejmě dostali až sem. Jestli ne, tak vás v pekle čeká trest v podobě nekonečného promítání klasiky Boku no Pico… s rukama svázanýma za zády.

Nu, každopádně vám tedy všem děkujeme za vaši přízeň. Doufáme, že si ji udržíme i nadále, a přejeme všechno nejlepší do nového roku 2014.

 

A nezapomeňte, děláme to pro lidi, bez nároku na odměnu a ve svém drahocenném volném čase.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *