Bláboly redakce

Inovace a zase nábor

  Vážení a milí, po delší době tu pro vás máme něco málo z redakčních a jinak organizačních blábolů. Možná si toho už někteří pozornější všimli, ale i tak bych rád...

 
Vážení a milí, po delší době tu pro vás máme něco málo z redakčních a jinak organizačních blábolů.

Možná si toho už někteří pozornější všimli, ale i tak bych rád v první řadě upozornil na naši novou Konatu v hlavičce stránky. Oficiální podobu vyhrabanou z temných hlubin internetů nahradila již včera a její autorkou je Elda. Pro zvědavé jí zde udělám malou, neplacenou reklamu. A to odkazem na její deviantartový účet.

Čímž se dostáváme ke druhé inovaci, která by měla pomoci ke zpřehlednění a praktičnosti této stránky. Pro každou skupinu zvlášť byl vyhotoven štítek opatřený krátkou „definicí“ a těmito štítky jsem pak zpětně opatřil všechny dosavadní recenze. Výše zmiňovaná „definice“ byla sepsána především na základě zdejších rozborů, takže u některých méně známých skupin se nemusíte setkat s příliš přesným popisem její práce. A to jednoduše proto, že z jednoho výsledku se celá statistika domýšlí jen těžko.

Tato nová funkce byla přidána především proto, abyste si vy, čtenáři, jimž na své mateřštině ještě pořád záleží, mohli udělat o jednotlivých skupinách lepší obrázek i bez detailnějšího rozboru. V současné době se k těmto štítkům můžete dostat pouze přímo přes dané recenze či srovnání. Pokud ovšem budete mít zájem, zapracujeme na zařazení seznamu štítků se skupinami i do rozcestníku na úvodní stránce.

Na konec povídání o těchto dechberoucích změnách bych vám už jen popřál příjemnou zábavu. A mohu vás ujistit, že teď nemám na mysli pouze ten druh zábavy klasicky spojený s našimi recenzemi. Ovšem poněvadž trochu toho tajemna nikdy nikoho nezabilo, přesuneme se k poslednímu bodu tohoto informačního příspěvku.

Nemám tím na mysli nic menšího než další připomenutí faktu, že i vy se můžete podílet na chodu našich stránek. Věříte svým jazykovým dovednostem? Zvládáte na nějaké slušné úrovni angličtinu, nebo ještě lépe japonštinu? Rádi děláte svět lepším místem pro život? V tom případě je psaní recenzí na český fansub přesně pro vás!

Nemusíte zoufat, pokud nezvládáte japonský jazyk, můžete klidně vycházet z překladu anglické skupiny. Váš výtvor pak bude řádně překontrolován k tomu pověřenými osobami, které si případných nesrovnalostí všimnou a následně je s vámi prokonzultují.

Jestli byste měli o tento nezištný a čas od času nevděčný koníček zájem, zašlete nám na mailovou adresu redakce@konata.cz ukázkovou recenzi s předmětem „Recenze“.

Řečená zkušební práce by se měla pohybovat v rozsahu minimálně 1000 slov a měla by dodržovat strukturu recenzí, které si už zde můžete přečíst. Pro lepší představu vám tady poskytuji jednu vzorovou.

Tím bych dnešní nálož informací ukončil. Ostatně se říká, že se to nemá příliš přehánět. Na rozdíl od dávek emocí. Na ty pravidelné se zde samozřejmě můžete těšit i nadále.

Takže se mějte fanfárově a na viděnou u nějakého dalšího šlapání po dětských snech… tedy u exkurze do českého fansubu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *