Bláboly redakce

Oznámení a nábor

  Zdravím všechny, kdož na tyto stránky čas od času zabloudí a třeba si sem tam i něco málo počtou. Dnes vám krom pravidelné dávky emocí přináším ještě krátké povídání...

 
Zdravím všechny, kdož na tyto stránky čas od času zabloudí a třeba si sem tam i něco málo počtou. Dnes vám krom pravidelné dávky emocí přináším ještě krátké povídání ze zákulisí projektu.

Dozajista některým z vás neuniklo jisté kolísání kvality (pokud zde tedy lze používat tak vznosná slova) mezi jednotlivými recenzemi. Důvod tohoto jevu má poměrně jednoduché vysvětlení. Jediným pravidelným recenzentem jsem totiž pouze a jenom já sám. A když jsem se nad tím dnes tak zamyslel, zjistil jsem, že interval jednoho týdne je pro neplacenou činnost přece jenom trochu víc šibeniční, než jsem zpočátku předpokládal. Obzvlášť vezmu-li v úvahu za několik týdnů začínající školní rok, kdy budu zaneprázdněn i něčím jiným než jenom překladem, korekturami a ostatními absolutně nevýdělečnými věcmi.

Takže bych si nejprve rád odbyl v titulku slibované oznámení. Tedy do té doby, dokud budu jediný pravidelný recenzent já, budou se recenze vydávat jednou za čtrnáct dní. Tato změna vchází v platnost dnes vydanou recenzí. Další tedy můžete očekávat ve čtvrtek 29. srpna.

A teď se přesuneme k té druhé, o poznání zlověstnější části titulku. Jak jsem již výše stihl několikrát zmínit, jsem na svém postu pravidelného recenzenta sám samotinký. Tudíž bych rád těm z vás, kdož věříte svým pisatelským a jazykovým dovednostem, nabídl možnost se realizovat právě zde na Konatě. Celý stávající tým přivítá jakoukoliv novou posilu s otevřenou náručí.

Samozřejmě však nemůžeme přijmout jen tak každého, jak jistě všichni dobře chápete. Budeme po vás požadovat kratičkou ukázkovou recenzi v rozsahu minimálně 600 slov (můžete se rozepsat i víc, pokud budete chtít). Recenze by měla být strukturována stejně jako ty již vydané, inspiraci tedy můžete sbírat právě u nich. Nemusí se ovšem jednat o srovnání, klidně si vyberte pouze jeden libovolný díl nějakého seriálu.

Upozorňuji, že znalost japonštiny není vyloženě nutná. Na repliky probírané v recenzích se vždy podívám a případné nesrovnalosti s vámi prokonzultuji. Nejdůležitější je pro nás opravdu ta dobrá čeština a jazykový cit.

Vaše ukázkové recenze můžete zasílat na e-mail redakce@konata.cz. Do předmětu pište, prosím, „Recenze“. Na vaše příspěvky se těšíme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *